Sertleşme sorununa eswt tedavisi

Her yaş grubundan hastada sertleşme sorunu görülebilmekte ama her hastaya medikal tedavi uygulanması gerekmemektedir. Psikolojik kaynaklı olduğu tespit edilen olgularda psikoterapi temelli bir yaklaşım doğru olmaktadır. Psikoterapiye ek olarak ilaç da soruna göre tedaviye eklenebilmektedir.

Şok dalga tedavisi ( ESWT) ise organik kaynaklı olduğu tespit edilen, sıklıkla şeker hastalarında karşımıza çıkan damarsal sorunlarda güvenli ve faydalı bir seçenek olarak elimizin altında bulunmakta. Sertleşme sorununa yönelik birinci basamak tedavi yaklaşımınında hap tedavisinin yerine artık tercih edebilmekteyiz. Hap tedavisi ile sadece kullanılan süre boyunca şikayet giderilmeye çalışılırken, ESWT işlemi ile kalıcı fayda sağlanmaktadır. Bu tedavinin faydası bünyenin vereceği cevaba bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle hastalar tedavinin başarısı konusunda bilgilendirilmeli, son teknoloji olan cihazlarla işlem gerçekleştirilmelidir.

One Reply to “Sertleşme sorununa eswt tedavisi”

  1. Şeker hastasiyim yaklaşık 8 senedir sertleşme bozukluğu ve penis kısalması yaşadım bu tedavi gerçekten etkilimi yaşım şuanda 34 oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat